Witam na mojej stronie. Strona ta jest poświęcona mojej pasji, czyli birofilii - a właściwie kolekcji kapsli piwnych. Zainteresowanie birofilią zaczęło się bardzo wcześnie mniej więcej w wieku 8 lat (wtedy jeszcze piwo mi nie za bardzo smakowało) zacząłem z bratem zbierać puszki po piwie. Były to czasy, kiedy żaden polski browar nie "opakowywał" jeszcze piwa w blachę a więc w grę wchodziły tylko puszki zagraniczne (zresztą nie tylko piwne). Po jakimś czasie nie dało się do naszego pokoju wejść bez potrącenia przynajmniej jednej puszki (było ich ok 500-700). Wtedy pozbyliśmy się ich i przeszedłem na butelki piwne (małe o "fikuśnych" kształtach). Kolejną zmiana nastąpiła w wieku ok.16 lat. Mój brat wtedy kolekcjonował szklanki, kufle i pokale piwne, bardzo szybko "podpiąłem się" do niego i zaczęliśmy zbierać razem. Po ok. 3 latach a więc w wieku 19 lat stwierdziłem:

1. Znowu nie mamy miejsca w domu (cały został zapełniony szkłem, mieliśmy ok. 360 sztuk).
2. Mycie szkła jest zbyt czasochłonne, a myć trzeba, co najmniej 4 razy w roku, żeby szkło prezentowało się w miarę
3. Przy każdym myciu tłukły się 1-3 szklanki.
4. Nie chce mi się już wynosić ich z knajp (to był najlepszy sposób na zdobycie nowych okazów). O kupnie w knajpie nie było mowy, więc trzeba było wynosić (a to przestało mi się podobać).

Dlatego zrezygnowałem ze szkła i stwierdziłem, że muszę znaleźć sobie hobby przede wszystkim niezajmujące tak dużo miejsca. Oczywiście musiało być związane z piwem. W ten sposób wpadłem na pomysł zbierania kapsli. Na początku zbierałem tylko te, które sam zdjąłem z butelek, potem znajomi zaczęli przywozić również z wyjazdów, wakacji itp. Kolejnym etapem było znalezienie strony Pawła Kamienickiego i Allegro (Allegro znałem wcześniej ale nie miałem pojęcia, że jest dział z kapslami :-) ). I wtedy wszystko potoczyło się znacznie szybciej. Okazało się, że nie tylko ja zbieram kapsle, są giełdy, strony www itd. W tej chwili zbieram kapsle już ponad 10 lat i jak widać na tej stronie "dorobiłem się" nienajgorszej kolekcji... Gdybyś jednak w mojej kolekcji zauważył jakieś braki, nie trać czasu i skontaktuj się ze mną. Chętnie ją uzupełnię.